Kitaplarımız

Kitap ruhun ilacı, kişiliğin mimarıdır.


Yayınevi: Nikea Yayınları
Yazar: Engin Nayman
Editör: Fatma Türkdoğan
Ebat: 13,5 x 21
Sayfa Sayısı: 272
Hamur Tipi: 2. Hamur
1.Basım: Nisan 2022
ISBN: 978-605-73586-0-8

Gözlerinin Ardında “Kör Hamal”

Tüm Kitap Marketlerde!

Tanıtım Bülteninden…

Doktor Ferhat gizemli bilgilere sahip bir adam. Zeki, dürüst ve bir o kadar da doğruluktan yana… Tam on yıl komada kalıyor, uyandığında birbirinin peşi sıra hem onu hem de sevdiklerini şaşırtan olaylar gerçekleşiyor. Peşinde acımasız ve kötü insanlar var. Onun gözlerinin ardında bambaşka bir dünya ve kimsenin bilmediği bir sır gizli, kadim medeniyetlerden çıkıp gelen, insanlık için son derece önemli bilgiler… Bu gizemli bilgiler kendilerini hak etmeyenlerin ellerine mi geçecek, yoksa onları hayatları pahasına koruyanlar tarafından güvence altına mı alınacaklar?

Gözlerinin Ardında Kör Hamal, heyecan ve sır dolu kapıları aralıyor. Aşk, sadakat ve fedakârlıkla örülü olarak kurgulanmış. Sevdiği adamı yıllarca bekleyen bir kadın ile babasının sıcacık ilgisine muhtaç küçük bir kız çocuğu sıcacık yuvalarına kavuşmak istiyorlar. Zamana meydan okuyan sevgiler, elbette kötülükleri de bertaraf edecektir. Kötüler her ne kadar güçlü ve acımasız olsalar da iyilik her türlü maddi manevi kapıyı açan en mahir anahtardır.  Bedeni güzel fakat kalbi çirkin Lady ve adamları belki de hedeflerine ulaşabilecekler ya da bir kör hamalın karşısında aciz kalacaklar. Hayat sayısız bilmecelerle dolu bir kitap, çözmesini bilene!


Yayınevi: Nikea Yayınları
Yazar: Engin Nayman
Editör: Fatma Türkdoğan
Ebat: 13,5 x 21
Sayfa Sayısı: 376
Hamur Tipi: 2. Hamur
1.Basım: Temmuz 2023
ISBN: 978-605-73586-5-3

Gözlerinin Ardında “Şahmeran”

Macera devam ediyor, serinin ikinci kitabı sizlerle…

Tanıtım Bülteninden…

Dünya iki kapılı bir han, bir gölgelik, bir pencere… Kalır gideriz, dinlenir / aslında yorulur gideriz, bazen bakar bazen görür gideriz. Kimileri mutlak gerçeği / hakikati göremeden, kadim bilgelerin erdikleri sırra eremeden geçip giderler. Kör Hamal, adının tam karşıtı olarak; dış dünyaya da kendi iç dünyalarına da kör değil. Bu masmavi ve güzeller güzeli gezegene gelmenin asıl nedeninin sevmek ve işini aşk ile yapmak olduğunu görebilmiş. İnanılamayacak kadar kötü olabilenlerin, kıyımdan ve sömürüden yana olanların aksine…

Çağlar çağları devirir; günler, aylar, yıllar yüksek debili bir ırmak gibi zamanın sonsuzluğuna akar durur. Ağacın tohumdan fidana, fidandan asırlık bir bilge canlıya dönüşüm hikâyesinde de bu muhteşem akış etkindir. Engin Nayman Gözlerinin Ardında Şahmeran’da sırlarla dolu zeki bir adamın çevresindeki insanlarla bir arada, onlarla birlikte varoluş mücadelesini anlatıyor. Geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği sonsuzluk potasında eriterek. Seviniz, diyor okuruna. Zarar vermeyiniz, varlığın sırlarla yoğrulmuş azığına katkı sağlayınız. Ki hepimiz gönlü tok, gözü tok, karnı tok olalım. Paylaşmanın, verebilmenin, yardım etmenin yüceliğinde. Aşkın, sadakatin, karşılıksız sevginin ışığında, tıpkı Şahmeran gibi…

Hilal Çıkmazı Romanı

Yenilenen kapağı ile kendi evinde…

Tanıtım Bülteninden…

Kimi zaman bir dehlize gömülür umutlarınız, kurtulmaya çabaladıkça karanlığa çeker sizi o tuttuğunuz eller. En güvendiğiniz insandan sırtınıza saplanan hançer, ömür boyu sürecek bir dersin omzunuzda taşınan kamburu gibidir. Yıkılmamak, güçlü görünmek için çırpındıkça eriyip tükenir bazen adımlarınız. İşte o zaman dört duvar arasına sıkışıp kalır saatler. Ve yine size bir el uzandığında korkuyla ürperirsiniz…

Zaman öyle bir anda durmuştu ki saatin o durduğu yer, metal tekerlerin fren yaptığı bir tren istasyonu değildi yalnızca. Adeta mistik bir güç tarafından istemeseniz bile, hayali dahi baş döndüren sihirli dünyanın baş aktörüne, Aydan Amca’ ya götürülecektiniz. Bir mıknatıs gibi kaderleri birbirini çeken iki adamın zaman dilimi, esrarengiz bir biçimde o köstekli saatin içinde kurgulanmıştı sanki..!

Yayınevi: Nikea Yayınları
Yazar: Engin Nayman
Editör: Fatma Türkdoğan
Sayfa Sayısı: 374

Ebat: 13,5 x 21
Hamur Tipi: 2. Hamur
1.Basım: Mayıs 2022
ISBN: 978-605-73586-1-5

Yayınevi: Nikea Yayınları
Yazar: Fatma Türkdoğan
Editör:  Hatice Eğilmez Kaya
Ebat: 13,5 x 21
Sayfa Sayısı: 124
Hamur Tipi: 2. Hamur
1.Basım: Eylül 2022
ISBN: 978-605-73586-2-2

Dilsizin Ağıdı

Tüm Kitap Marketlerde!

Tanıtım Bülteninden…

 “İnsanlar ve gölgeleri… Aynı ömür gibi, kimi uzun kimi kısa…” 

Dilsizin Ağıdı, ağlayanın çok gülenin az olduğu bir dünyadan haber veriyor. Öyle bir dünya ki varla yok arasında mekik dokumakta. İnce, uzun parmaklı kadınlar gibi kırılgan, ağlamaklı ve sahipsiz. Gökyüzü, lacivert bulutlarından dökülen damlalarıyla yere inerken hüzün kaplar hassas kalpleri. Buğusuna sayısız incecik harf yazılmış camlar, sabah rüzgârından ürperen bir çiy tanesi, taraçalarımızdaki birbirine âşık kumrular, sessiz ve sakin yürüyen eski zaman dervişânı, sırlarında varlıklarını duyumsadığımız aynalar… Her biri raks eder karşımızda tek tek. 

Öyküler vardır bizi, bize anlatır. Yorgun adımlarla gelip geçer kahramanları gözlerimizin önünden. Kalmak ve göçmek arasında kararsız, çekip giden mevsimler gibi değişken ve asla geri gelmeyecek geçmiş zaman kadar umarsız.  Üstelik sevilen herkes birer çekingen uçurum… Bakıldığında bizi kendine çağıran… Bu yüzden Dilsizin Ağıdı bu kadar içli!

Yakında Gelecekler

Est proin massa

Ultrices aliquam

Egestas

Don’t miss it!

Get a special copy signed by me

Duis quis euismod facilisis nunc arcu, diam non aliquet eget imperdiet maecenas blandit vitae laoreet tincidunt sociis proin massa pulvinar.

18 Apr 2021

Location – 1234 N Spring St, Los Angeles, CA 90012, United States.