Hakkımızda

Nikea Yayınları, 13 Ocak 2022 tarihinde, edebi değeri olan her esere ve her yazara fırsat sunabilme amacı ile kurulmuştur.

Gözlerinin Ardında Kör Hamal, Gözlerinin Ardında Şahmeran, Hilal Çıkmazı ve Dilsizin Ağıdı adlı eserleri ile okuyucularına hizmet vermektedir.

Nikea Çocuk bünyesinde yayınladığı ilk çocuk kitabı “Bahçede Misafir Var” ile minik okurlarına hizmet etmektedir.

Dünyanın en değerli tablosu insanların kalplerindeki renk mozaiğidir.

Engin Nayman

Nikea Yayınları Kurucusu, Şair, Yazar

Engin Nayman

Hadisi Şerifte buyrulmuştur. “Allah’ın, arşın altına gizlediği hazineleri vardır. Bu hazinelerin anahtarları da şairlerin dilleridir…”

Dilindeki sihirli kelimeleri keşfettiğinde, Kadırga Teknik Lisesinde okuyordu. O yıllarda karar verdi şair olmaya, yazdığı eserlerinden bazıları bestelenerek şarkıya çevrildi. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir.

Dünyanın en değerli tablosunun insanların kalplerindeki renk mozaiği olduğuna inanan yazarımız, hayata bakışını dile getirirken, kendisini; İstanbul Boğazının iki yakasını ayakta tutan köprüye benzetmekte ve bir yanının Yunus Emre’den feyz aldığını, diğer yanınınsa Nasrettin Hoca’nın mizahıyla resimlendiğini söylemektedir.

Onu Yunus misali duygulandıran bir eşi ve Hoca Nasrettin kadar neşelendiren oğlu ile dünyanın en güzel şehri İstanbul’da yaşamaktadır. Ailesi, kaleme aldığı eserlerinin ve sonsuz ufkunun güneşidir…